ART / Lithographs / Litograph in colors 14576135
nr 1457 6135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sweden. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numbered 93/475. Litograph in colors, Image dimensions: 50x70, outer dimensions including frame: 70x90 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.
2600
SEK 1800
Monday Mars 28 2022
at 18:50:00
28/3 18:44:53
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Read more about Gösta Adrian-Nilsson (GAN)